ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8482470
*
nr 848 2470
Spegel
Metall, Sekelskifte, höjd: 27 cm, (fd fotoram)
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2013
kl 20:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 22:13:12
1
100 kr
23/9 00:21:27
2
150 kr
23/9 01:29:38
3
400 kr
23/9 20:34:42
2
250 kr
23/9 20:35:34
2
350 kr
23/9 20:36:19
4
450 kr
23/9 20:36:54
2
500 kr
23/9 20:41:29
4
600 kr
23/9 20:43:40
2
700 kr
23/9 20:45:11
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd fotoram metall sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 848 2470
Spegel
Metall, Sekelskifte, höjd: 27 cm, (fd fotoram)
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 22:13:12 | 1 | 100 kr |
23/9 00:21:27 | 2 | 150 kr |
23/9 01:29:38 | 3 | 400 kr |
23/9 20:34:42 | 2 | 250 kr |
23/9 20:35:34 | 2 | 350 kr |
23/9 20:36:19 | 4 | 450 kr |
23/9 20:36:54 | 2 | 500 kr |
23/9 20:41:29 | 4 | 600 kr |
23/9 20:43:40 | 2 | 700 kr |
23/9 20:45:11 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd fotoram metall sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27